producent saun ogrodowych nase najlepse sauny

Domek Góralski SPA


Czym jest Domek Góralski SPA ?

Oryginalny opatentowany produkt firmy Sauny Górolskie do Pocenia.

Sauna Fińska , Sauna zewnętrzna ,Domek SPA Tor .

Gotowy do użytkowania Domek SPA zbudowany jest z bali obtaczanych ze świerka o średnicy 17 cm. Dach pokryty gontem blaszanym ( Janosik )

Doskonały do użytkowania w temperaturach przekraczających -20 stopni Celcjusza.

Wtedy dopiero zaczyna się prawdziwe saunowanie

Tego wymogu nie spełnia większość saun, ze względu na ilość użytego drewna. ( Przeważnie na rynku wykonuje się domki sauna z deski 4.5 cm ) . Domek wykonany techniką rękodzielniczą .

Wiele elementów rzeźbionych.

Wyposażenie:

sauna o wymiarach 200x200x210cm. (dł x szer x wys )

przebieralnia 200×120 x 210

taras 250x270cm (przystosowany pod wannę do masażu SPA lub „ruską banię”) . Pomożemy w dokonaniu właściwego wyboru .

prysznic: wiadro stylizowane rzeźbione + mechanizm napełniania wiadra, które wylewamy na głowę

termohigrometr, klepsydra, wiadro, chochla, oświetlenie, zestaw głośników saunowych, półeczka na radio, dwa stołeczki

akcesoria, zagłówki i ławy wyokanane z czarnej olchy

piec Harvia Vega BC90

Domek włączany kablem siłowym z wtyczką i przedłużaczem (do 25 metrów).

Podłączenie do wody następuje dołączoną szybkozłączką i wężem ogrodowym.

Wykonany tak aby nie dostarczał dodatkowych trudności eksploatacyjnych .

Idealny na zdrowe spotkania z rodziną i Przyjaciółmi .

Wszystkie wymienione elementy stanowią kompletny zestaw Domek SPA Góralski Tor .

Dlaczego warto wybrać Domek SPA ze sauną?


Domek SPA, to miejsce przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą poprawić stan swojego zdrowia i samopoczucia. Idealnym uzupełnieniem SPA jest sauna - jej właściwości lecznicze są znane już od tysiącleci. Myśląc o kompleksowych zabiegach nie sposób pominąć tego elementu, który nie dość, że stanowi świetną atrakcję, to posiada także zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Skorzystają z niego także ci, którzy poszukują odrobiny relaksu i przyjemności. Sauna stała się także modnym hobby. Z tego powodu, domki spa wraz ze sauną stanowią niezwykle ciekawą propozycję dla najbardziej wymagających osób!Czym różni się nasz domek SPA od innych?


Na rynku dostępnych jest wiele domków spa, jednak niewiele z nich warta jest większej uwagi. Z prawdziwym saunowaniem mamy do czynienia w przypadku, w którym sauna użytkowana jest w temperaturach zewnętrznych przekraczających -20 stopni Celsiusa. Większość dostępnych na rynku rozwiązań nie nadaje się do użytkowania w tak niskich temperaturach. Wynika to z faktu stosowania zbyt cienkich desek (szerokości zaledwie 4,5 cm). Nasz domek zbudowany jest z bali obtaczanych ze świerku o znacznie większej średnicy (17 cm), co gwarantuje znakomitą izolację cieplną. Nasze domki SPA wyróżnia także niepowtarzalne wzornictwo i jakość wykonania. Produkt jest stylizowany na styl góralski, który znacząco wzbogaca jego design. Każdy domek jest wyjątkowy i zawiera wiele elementów rzeźbionych. Ręczne wykonanie gwarantuje najwyższą jakość, unikatowość i niepowtarzalność.Dlaczego warto korzystać z sauny?


Sauna to prawdziwe dobrodziejstwo dla naszego organizmu. Nawet po jednej wizycie w saunie w domku w spa, nasza skóra może stać się idealnie czysta, gładka i delikatna. Gorące powietrze powoduje otwieranie się porów i odblokowywanie gruczołów łojowych. Zrogowaciałe komórki naskórka, brud i sebum odpowiadające za tłustą i błyszczącą cerę zostają usunięte z naszego ciała. Ciepło przyczynia się także lepszego ukrwienia tkanek, a to z kolei przyczynia się do znacznego dotlenienianaszej skóry. Sauna jest ponadto cichym miejscem, co sprzyja medytacji i dajewarunki do głębokiego odprężenia. Wraz z potem spłyną z nas troski i rozluźnią się napięte mięśnie. Po kąpieli w saunie ogarnia nas uczucie zmęczenia i senności. Jest to idealne rozwiązanie dla cierpiących na bezsenność.Jakie właściwości zdrowotne mają sauny?


Wysoka temperatura panująca w saunie ma wiele właściwości zdrowotnych. Wraz z potem wydalane są najróżniejsze toksyny i wszelkie zanieczyszczenia skóry. Większego tempa nabiera też usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, za co odpowiada nasza krew i nerki.Ciepło z sauny wpływa pozytywnie na wiele układów: krążenia, hormonalny, nerwowy i wydalania. Według opinii naukowców, wizyty w saunie mogą łagodzić różne schorzenia na tle nerwowym, depresję czy nawet zaburzenia odżywiania (np. utrata łaknienia, anoreksja). Prowadzone badania wskazują, że osoby korzystające z sauny fińskiej 4-7 razy w tygodniu cechował 40% spadek prawdopodobieństwa wystąpienia choroby wieńcowej, udaru mózgu i zawału serca! Te wszystkie korzyści można osiągnąć korzystając z naszych domków w spa.Jakie są wskazania do używania sauny?


Dokuczają Ci nieżytowe infekcje dróg oddechowych, cierpisz na przewlekły nieżyt oskrzeli, nadciśnienie samoistne w pierwszych okresach choroby lub niskie ciśnienie krwi? A może choroba zwyrodnieniowa stawów i niezapalne choroby kręgosłupa uniemożliwiają Ci codzienne funkcjonowanie? Jeżeli tak, to sauna jest dla Ciebie idealnym wyborem! Powyższe wskazania do zabiegów na saunie to tylko nieliczne przykłady. Zbawienny wpływ naszego domku Spa pomoże Ci także w wielu innych dolegliwościach. Stany pourazowe narządów ruchu, zaburzenia regulacji autonomicznej, dolegliwości okresu klimakterycznego, choroby alergiczne czy zaburzenia snu. Do wskazań należy zaliczyć także nadwagę, stany obniżonego nastroju i stany wymagające detoksykacji organizmu. Portfolio zaleceń jest bardzo duże.Jakie są przeciwwskazania?


Wysoka temperatura panująca w saunie zwykle zmniejsza ciśnienie rozkurczowe (podnosząc tętno), co może prowadzić do omdlenia, a nagłe schłodzenie ciała pod zimnym prysznicem będzie grozić skurczem naczyń. Przegląd badań na temat wpływu sauny na osoby z chorobami kardiologicznymi wykazał, że odbywane seanse nie są ryzykowne dla ludzi cierpiących na nadciśnienie, chorobę wieńcową i zastoinową niewydolność serca.Choroby te muszą być jednak stabilne, monitorowane i kontrolowane. Niestety z pobytu z sauny nie może korzystać każdy pacjent kardiologiczny. Do przeciwwskazań z seansów nadal należą ciężkie zwężenia aorty, przebyte niedawno zawały mięśnia sercowego (ok. 6 miesięcy) oraz niestabilna dusznica bolesna. Przypadki niewyrównanej arytmii lub niewydolności wymagają konsultacji z lekarzem prowadzącym. Do przeciwskazań należy zaliczyć także ostre infekcje, choroby gorączkowe, ciążę, choroby wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Sauna nie jest wskazana także w przypadkach występowania psychozy, padaczki czy chorób mózgu. W przypadku wątpliwości zawsze zalecana jest konsultacja lekarska.