producent saun ogrodowych nase najlepse sauny

Sauna Fińska

finska

Producent saun fińskich

Posiadamy również w ofercie sauny fińskie z różnych gatunków drzew: sauna fińska jodła kanadyjska, świerk skandynawski, sauna fińska cedr afrykański, sauna fińska olcha , osika .Wykonuje się je jako kabiny łazienkowe zabudowy istniejących pomieszczeń domki ogrodowe.

Kąpiel w kabinie sauny o wilgotności powietrza od 5% do 30% i temperaturze od 75°C do 110°C. Kąpiel uodparnia organizm, usuwa toksyny, wpływa na szybkie odprężenie i wypoczynek. W czasie kąpieli na organizm działają przemiennie bodźce ciepłe i zimne powodujące reakcje organizmu tj.:

Sauna fińska – w fazie nagrzewania:

  • zwiększenie temperatury ciała (warstwa skóry do 10%, wnętrze o 1°C max); – przyśpieszenie metabolizmu; – pocenie; – oczyszczanie; – poprawa krążenia; – normalizacja ciśnienia krwi;
  • odprężenie mięśni i umysłu; – dożywienie skóry poprzez dotarcie krwi do naczyń woskowatych.

Sauna fińska – w fazie chłodzenia:

  • unormowanie temperatury ciała; – nasycenie krwi tlenem; – stymulacja organów wewnętrznych, płuc, nerek itp.; – wyrównanie tętna; – uaktywnienie obwodowych naczyń krwionośnych;
  • oczyszczenie porów skóry; – złuszczenie zrogowaciałego naskórka; – ogólne uczucie świeżości.

Przemienne fazy (etapy kąpieli w saunie) powtórzone 3/4 krotnie pozwalają na osiągnięcie efektów:

  • stymulacja powstawania nowych komórek; – oczyszczanie skóry; – regulacja krążenia;
  • uaktywnienie pracy serca w kierunku dostarczenia krwi do naczyń woskowatych;
  • regulacja krążenia i ciśnieni; -, ogólna poprawa samopoczucia.

Producent saun fińskich – Górolskie Sauny – sauna fińska producent

 

Dlaczego warto wybrać nasze sauny fińskie?

Sauny fińskie, producent, który podchodzi z pasją do swojej pracy to nasze dwie wizytówki. Dzięki rękodziełu każda sauna jest niepowtarzalna i jedyna w swoim wykonaniu.Sauna fińska jest miejscem dla każdej osoby, której zależy na poprawieniu swojego zdrowia i samopoczucia. Jest to drogocenny dar przodków, której właściwości lecznicze są znane już od tysiącleci. Skorzystają z niego także ci, którzy najzwyczajniej w świecie szukają odrobiny relaksu i przyjemności. Sauna stała się także modnym hobby. Jeżeli szukasz najwyższej jakości, staranności i pasji w wykonaniu i chcesz mieć unikatowe urządzenie, które zostało opatentowane, to nasza oferta jest dla Ciebie!

W jaki sposób produkujemy nasze sauny?

Producent saun fińskich wykonuje swoje produkty z pasją i zaangażowaniem, działając w tematyce SPA już od roku 1994. Nasza Sauna Góralska jest chroniona patentem, uzyskanym w roku 2009.Oferowane przez nas produkty są wykonywane techniką rękodzieła, co w dobie masowo produkowanych urządzeń opartych na gotowych panelach boazeryjnych stanowi prawdziwą perełkę. Zastosowanie technik ręcznego ciosania bali wraz z ich odpowiednimdoborem gwarantuje, że nasze produkty są jedyne i niepowtarzalne, tak samo jak nierówności i krzywizny kryjące się w kształtach drzew. Saunywykonujemy z wielu gatunków drzew (m.in. jodła kanadyjska, świerk skandynawski, olcha czy osika). Zastosowanie odpowiedniej grubości drewna stwarza świetną izolację cieplną, dzięki czemu z naszych saun można korzystać nawet w bardzo niskich temperaturach. Sauna nadaje się zarówno do kąpieli siedzących jak i leżących.

Dlaczego warto korzystać z sauny fińskiej?

Producent saun fińskich informuje o dobrodziejstwie tych urządzeń dla naszego ciała oraz duszy.Już jedna wizyta w saunie fińskiej może spowodować, że nasza skóra stanie się idealnie czystai delikatna. Strumień gorącego powietrzawpływa na otwieranie się porów i odblokowywuje gruczoły łojowe. Odpowiadające za tłustą i błyszczącą cerę zrogowaciałe komórki naskórka, brud i sebumsą usuwane z naszego ciała. Wysoka temperaturapoprawia ukrwienie tkanek, a to z kolei prowadzi do lepszego dotlenienianaszej skóry. Sauna to także ciche miejsce, dzięki czemu sprzyja medytacji. Wraz ze spływającym z nas potempotem spływają także troski i rozluźnią się mięśnie. Po seansie w saunie, z dużym prawdopodobieństwem ogarnie nas uczucie zmęczenia i senności. Jeżeli doskwiera Ci bezsenność, to możesz się jej pozbyć, a dodatkowe „skutki uboczne” poprawią stan Twojego zdrowia!

Jakie właściwości zdrowotne mają sauny fińskie?

Wysoka temperatura która występuje w saunie ma wiele właściwości zdrowotnych. Pocenie się pod jej wpływem powoduje wydalenie najróżniejszych toksyny i wszelkich zanieczyszczeń skóry. Większe tempo występuje także przy usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii, za co są odpowiedzialne krew oraz nerki.Ciepło z saunywywiera pozytywny wpływ na wiele układów takich jak układ krążenia, hormonalny, nerwowy czy wydalania. Seanse w saunie, wg opinii naukowców, mogą łagodzić różne schorzenia na tle nerwowym oraz depresję czy nawet zaburzenia odżywiania jak utrata łaknienia ianoreksja. Zgodnie z prowadzonymi badaniami, osoby korzystające z sauny fińskiej 4-7 razy w ciągu tygodnia może cechować nawet 40% spadek prawdopodobieństwa wystąpienia choroby wieńcowej, udaru mózgu czy zawału serca!

Jakie są wskazania do używania sauny fińskiej?

Portfolio wskazań do korzystania z sauny fińskiej jest bardzo szerokie. Spośród nich warto wymienić chociażby nieżytowe infekcje dróg oddechowych,przewlekły nieżyt oskrzeli, nadciśnienie samoistne w pierwszych okresach chorobyoraz niskie ciśnienie krwi. Kolejne wskazania do kąpieli w saunie fińskiej to choroby zwyrodnieniowe stawów jak i niezapalne choroby kręgosłupa. Powyższe wskazania do zabiegów na saunie to tylko wierzchołek góry lodowej. Zbawienny wpływ sauny fińskiej może pomóc w wielu innych dolegliwościach. Stany pourazowe narządów ruchu, zaburzenia regulacji autonomicznej, powszechnie występujące choroby alergiczne także problemy ze snem. Do oczywistych wskazań należy zaliczyć także nadwagę.

Jakie są przeciwwskazania?

Każdy zabieg czy lek poprawiający nasze zdrowie wymaga racjonalnego stosowania, we właściwych dawkach. Nie przestrzeganie powyższego, może przynieść więcej szkody, aniżeli pożytku. Nie inaczej jest z sauną fińską. Wysoka temperatura panująca w sauniebędzie zmniejszać ciśnienie rozkurczowe (podnosząc nasze tętno). Taki czynnik może prowadzić do omdlenia. W dodatku nagłe schłodzenie ciała pod zimnym prysznicem możegrozić skurczem naczyń.Było prowadzonych wiele badań dot. wpływu sauny na choroby kardiologiczne. Ich analiza wykazała, że odbywane seanse nie są ryzykowne dla ludzi cierpiących na nadciśnienie, chorobę wieńcową i zastoinową niewydolność serca o ilechoroby te sąstabilne, monitorowane i kontrolowane. Nadal istnieją jednak zdecydowane przeciwskazania do korzystania z sauny. Należą do nich ciężkie zwężenia aorty, przebyte w okresie do 6 miesięcy zawały mięśnia sercowego oraz niestabilna dusznica bolesna. Ponadto, w przypadku niewyrównanej arytmii lub niewydolności wymagana jest konsultacjalekarska. Dalsze przeciwskazania to także ostre infekcje, choroby gorączkowe, ciąża, choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy. Sauna nie zaleca się także w przypadkach występowania psychozy, padaczki i chorób mózgu.

pdfPobierz cennik saun